fbpx
Wygodne i dochodowe metody zarabiania na rynku nieruchomości
1 kwietnia 2021
Udostępnij:

Wygodne i dochodowe metody zarabiania na rynku nieruchomości

Podsumowanie cyklu wywiadów z Ekspertami z branży nieruchomości.

Od lat systematycznie zwiększa się grono Inwestorów, którzy z nami współpracują. Często rozmawiamy o tym, jakie sposoby inwestowania są dla nich najwygodniejsze i najbardziej przewidywalne. Wielu z nich docenia potencjał rynku nieruchomości i lokuje swój kapitał w mieszkania na wynajem lub do dalszej odsprzedaży. Jednak wszyscy wskazują również, że ta forma inwestowania jest czasochłonna, a zarazem bardziej ryzykowna, niż jeszcze na początku 2020 roku.

Mówi się, że „inwestowanie w nieruchomości to sport narodowy Polaków”. Jesteśmy zgodni co do ogromnych możliwości, jakie daje ten sektor. Widzimy po wynikach, również z czasów pandemii, że jest stabilny i powoli, ale systematycznie rośnie. Znamy jednak łatwiejsze w obsłudze metody zarabiania na nieruchomościach. Dlatego zdecydowaliśmy się zacząć ten rok od cyklu rozmów z Ekspertami z branży i wspólnego zaprezentowania Inwestorom alternatywnych sposobów zarabiania na rynku nieruchomości.  Sposobów, które nie wymagają  zaangażowania „na pełen etat”, pozwalają za to wykorzystać wiedzę i doświadczenie profesjonalistów, a w wielu przypadkach odkryć nowe możliwości pomnażania kapitału.

Cykl wywiadów zrealizowaliśmy w formule spotkań online, w których udział był bezpłatny. Cieszy nas zainteresowanie tematyką tych spotkań i frekwencja oraz zaangażowanie Uczestników wydarzeń. Ogromne podziękowania kierujemy także w stronę naszych Gości, którzy podzielili się ze Słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem, a także pokazali nam swoją działalność nieco bardziej „od kuchni”.

Gościem pierwszego spotkania był Pan Jacek Koprowski, zawodowo związany z Ipopema TFI SA. W trakcie rozmowy opowiadał o inwestycjach deweloperskich w centra magazynowe i bardzo dobrej sytuacji tego sektora w czasach COVID-19. Fragmenty tego wywiadu można obejrzeć tutaj:

 

 

Drugie spotkanie, dotyczące inwestowania w nieruchomości w USA, zrealizowaliśmy w większym gronie: naszymi Gośćmi byli Panowie Zbigniew Budziński i Tomasz Derewiecki – jedni z najlepszych w Polsce Ekspertów w zakresie Real Estate Investment Trust.
Prezentujemy urywki rozmowy na temat REITów:

 

 

Trzeci z wywiadów dotyczył zarabiania na finansowaniu projektów deweloperskich, o których niezwykle ciekawie opowiadał Pan Rafał Lis, założyciel i partner zarządzający w CVI Dom Maklerski, największym podmiocie na rynku private debt w tej części Europy. Udostępniamy kilka momentów tej rozmowy:

 

 

Ostatnie spotkanie cieszyło się największym zainteresowaniem! Wspólnie z Panem Witoldem Zbicińskim i Panem Arkadiuszem Kownackim omawialiśmy popularny w Polsce flipping. Obaj Panowie specjalizują się w obrocie wyjątkowymi mieszkaniami w kamienicach, zlokalizowanych w najbardziej prestiżowych dzielnicach Warszawy. O tym, jak w praktyce wygląda i czego wymaga taki flipping, można posłuchać tutaj:

 

 


Po każdym z prowadzonych przez nas spotkań prosimy Uczestników o ocenę i komentarz na temat jego organizacji i przebiegu. Bardzo cieszy nas każda pozytywna opinia, a także wszystkie konstruktywne uwagi i sugestie, które szczegółowo analizujemy. Chcemy proponować Państwu najlepsze w Polsce wywiady ze specjalistami i praktyczne szkolenia dotyczące zarządzania prywatnym kapitałem i inwestowania.

Każde z czterech spotkań na temat zarabiania na rynku nieruchomości otrzymało od Słuchaczy średnią ocenę na poziomie ok. 4.5 (w skali od 1 do 5). Z przyjemnością dzielimy się także kilkoma komentarzami Uczestników:

 

Dużo profesjonalnej wiedzy. Bardzo kompetentni prelegenci.

 

Bardzo ciekawe spotkanie.
Konkretne informacje podane w interesujący sposób.

 

Z pewnością poleciłbym takie szkolenie przyjaciołom i rodzinie.

 

Bardzo ciekawe spotkanie i sporo nowej wiedzy opartej na twardych danych

 

Interesujące, prowadzący z bardzo dużą wiedzą,
profesjonalnie przygotowane.

 

Spotkania w imieniu Prosper Capital Advisors prowadzili Jarosław Kostrzewa – Główny Analityk Rynku oraz Wojciech Kosiński – nasz Trener i Doradca, który na co dzień współpracuje bezpośrednio z Inwestorami. Obaj mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży inwestycyjnej, obaj są też inwestorami i sami korzystają z niektórych z przedstawionych podczas cyklu rozwiązań.

 


Kontakt