fbpx
NOWOŚĆ! Możliwość inwestycji w NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWE
Udostępnij:

NOWOŚĆ! Możliwość inwestycji w NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWE

Dowiedz się, dlaczego rozszerzyliśmy ofertę inwestycji dostępnych za pośrednictwem Prosper Capital Advisors

W ramach Akademii Inwestora Prosper Capital Advisors zapraszam do lektury specjalnego cyklu edukacyjnego składającego się z 10 niepowtarzalnych artykułów, w których zaprezentuję: 

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWE 

UWAGA! 

Te informacje powinien poznać każdy Inwestor, który pragnie podejmować mądre decyzje inwestycyjne w najbliższych kilku kwartałach. Później, może być już po prostu za drogo.

Obserwując rynek nieruchomości w okresie szalejącej pandemii COVID-19, a tym samym wspierając Inwestorów w podejmowaniu mądrych decyzji inwestycyjnych, oficjalnie informujemy, że rozszerzyliśmy ofertę inwestycji dostępnych za pośrednictwem Prosper Capital Advisors o:

  • działki rekreacyjne,
  • działki budowlane,
  • grunty rolne,

zaliczane do zbioru nieruchomości gruntowych.

Czym są nieruchomości gruntowe?

Inwestorzy indywidualni powinni zdać sobie sprawę, że rynek nieruchomości oferuje dużo więcej możliwości niż tylko mieszkania, biurowce czy lokale usługowe. Potężny sektor nieruchomości dzieli się wg. kodeksu cywilnego na:

  • nieruchomości gruntowe,
  • nieruchomości budynkowe,
  • nieruchomości lokalowe.

Nieruchomości gruntowe to powierzchnie ziemi, które w rozumieniu k.c. są rzeczą i stanowią odrębny przedmiot własności. Nieruchomości gruntowe nazywane są gruntami inwestycyjnymi wtedy, gdy głównym celem ich nabycia jest osiągnięcie zysku wynikającego ze wzrostu wartości gruntu lub innego użytku komercyjnego jego powierzchni.

Dlaczego nieruchomości gruntowe pozostawały do tej pory poza zainteresowaniem Inwestorów indywidualnych?

Grunty zawsze były atrakcyjną inwestycją, jednak dotychczas niedostrzeganą przez większość Inwestorów indywidualnych. Głównym powodem pomijania gruntów inwestycyjnych – jako oczywistych składników portfela inwestycyjnego – był brak możliwości generowania regularnych zysków z najmu oraz mniejsza płynność inwestycji w porównaniu do nieruchomości mieszkalnych czy komercyjnych. W minionej dekadzie to głównie mieszkania pozostawały w centrum uwagi Inwestorów. Ze względu na zwiększającą się w ostatnich latach liczbę mieszkańców dużych miast, systematycznie rosły także ceny nieruchomości mieszkalnych, biurowych i gastronomicznych. Wraz z cenami naturalnie rosło także zainteresowanie tego rodzaju inwestycjami.

COVID-19 to zmiana zachowań społecznych, która wymusza nowe inwestycje

Wybuch pandemii COVID-19 w marcu 2020 roku wywołał zupełnie nowe zachowania społeczne i wszystko wskazuje na to, że nie jest to stan tymczasowy. Na naszych oczach zmieniają się potrzeby ludzi, możliwości spędzania wolnego czasu, a także sposoby pracy i podejścia do życia zawodowego. Studenci uczą się zdalnie i mogą pozostać w domach, poza miejskimi aglomeracjami. Z kolei osoby aktywne zawodowo chcą korzystać z możliwości pracy zdalnej i nie muszą już mieszkać w centrum zatłoczonych miast. Seniorzy i rodzice z dziećmi unikają zaludnionych ośrodków rekreacyjnych, poszukując bliskości natury.

Stawiamy na nowych liderów sektora nieruchomości!

To wszystko powoduje, że skupiska ludności rozpraszają się, a popyt na popularne do tej pory nieruchomości może maleć. Dlatego należy raz jeszcze przyjrzeć się temu rynkowi i wybrać nowych liderów branży. My stawiamy hipotezę, że najbliższa dekada, czyli lata 2020 – 2030, będzie należeć do nieruchomości gruntowych i nieruchomości rekreacyjnych.

Poznaj 10 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości gruntowe

Obiecuję, że w każdą kolejną środę opublikuję nowy artykuł z tego cyklu – na stronie www.pcadvisors.pl, a także w mediach społecznościowych. Śledź nas na FACEBOOK i LINKEDIN i bądź na bieżąco! 

Mam wiele przemyśleń i trafnych wniosków wynikających z rozumienia ekonomii i zachowań społecznych. Postawione hipotezy poprę konkretnymi danymi źródłowymi. Podzielę się z Państwem tą wiedzą, bo zależy mi na tym, aby na polskich gruntach głównie Polacy dążyli do bogacenia się.

Zachęcam do lektury!


Autorem cyklu jest Bartosz Mazurek – Założyciel i Prezes Zarządu Szkoły Inwestowania S.A., odpowiedzialny za relacje biznesowe z podmiotami rynku kapitałowego w Polsce, m.in. domami maklerskimi, funduszami inwestycyjnymi i inwestorami instytucjonalnymi. W latach 2017-2020 nadzorował rozwój Prosper Capital Dom Maklerski S.A. jako przewodniczący Rady Nadzorczej. Obecnie sprawuje nadzór właścicielski nad Prosper Capital Advisors Sp. z o.o.. 

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Autor wielu szkoleń na temat finansów osobistych i inwestycji. 

Prywatnie kreatywny wizjoner z duszą artysty, zafascynowany inwestycjami, socjologią społeczną oraz marketingiem 3.0. Miłośnik kina i muzyki filmowej Hans’a Zimmer’a. W wolnym czasie biega i trenuje crossfit, zimą jeździ na nartach, a latem uprawia kitesurfing.


Powyższy artykuł ma charakter wyłącznie edukacyjny i przedstawia informacje na temat nieruchomości gruntowych jako klasy produktów inwestycyjnych. Nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego, nie dotyczy konkretnego produktu inwestycyjnego oraz oferowania instrumentów finansowych, w szczególności papierów wartościowych, usług maklerskich oraz doradztwa inwestycyjnego.


    Kontakt