fbpx
Inwestycja w ZŁOTO? Porozmawiaj z Doradcą PCA!
Udostępnij:

Inwestycja w ZŁOTO? Porozmawiaj z Doradcą PCA!

„Złoto nadal będzie odgrywać rolę rezerw walutowych, zwłaszcza w czasach kryzysu” – Szwajcarski Bank Narodowy

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zdarzenia związane z COVID-19 znacząco wpłynęły na sytuację gospodarczą i finansową całego świata. Banki centralne drukują pieniądze na niespotykaną wcześniej skalę. To powoduje anomalie na wielu rynkach i niesie ze sobą konsekwencje, które wszyscy odczuwamy już dziś lub odczujemy niebawem. Dodruk pieniądza i polityka niskich stóp procentowych ma ogromny wpływ na wartość zgromadzonych przez nas oszczędności.

Naszą misją jest prowadzenie w mądrym inwestowaniu

Właśnie dlatego – mając na uwadze obecną sytuację w Polsce i na świecie oraz wszystkie płynące z niej zagrożenia – chcemy porozmawiać z Państwem o inwestowaniu w metale szlachetne.

Już w dawnych czasach jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie pieniędzy przed spadkiem ich wartości był zakup złota. Nic się nie zmieniło – także dziś wymiana pieniędzy na fizyczne złoto jest doskonałą metodą na ich ochronę.

Polska w ciągu ostatnich dwóch lat bardzo znacząco zwiększyła zapasy złota, a dodatkowo NBP na konferencji prasowej 15 stycznia 2021 r. zapowiedział dalsze zwiększanie tych aktywów. Ponadto w listopadzie 2019 roku sprowadzono 100 ton polskiego złota z Anglii.

 

 

Zgodnie z danymi World Gold Council do tej pory wydobyto około 187 000 ton złota. W skali historii całego świata to niewiele – można by je zmieścić w trzech pociągach towarowych. Wyjątkową wartością złota w postaci sztabek jest ich fizyczny, namacalny charakter. Złota sztabka o masie 1 kg to równowartość kawalerki w dużym mieście, a można schować ją do kieszeni! Lub do sejfu czy skarbca, jeśli ktoś czuje potrzebę, by mieć swój kapitał zawsze na oku.

Warto pamiętać, że złoto jest zasobem ograniczonym i nadejdzie w końcu moment, gdy wydobycie zostanie zakończone. Tym bardziej warto rozważyć uzupełnienie swoich inwestycji o złote sztabki, zupełnie inne w swojej charakterystyce niż pozostałe popularne aktywa.

O tym jak historycznie wyglądała wartość złota, jak inwestować w metale szlachetne oraz ile to kosztuje, z przyjemnością opowie Państwu dedykowany opiekun – Doradca Prosper Capital Advisors.

 

Kontakt